Dokončovací práce

Dokončovací práce

Nabízíme Vám zpracování plastů v individuálním rozsahu. Můžeme upravit velké desky pro návaznou práci a úpravy. Zajistit můžeme i kompletní realizaci výrobků přesně podle vašeho zadání. Zabýváme se ohýbáním plastů, dělením, lepením i CNC gravírováním.

Nejčastěji zpracovávanými materiály jsou plexi, PVC, Pet, polystyren, polypropylen, polykarbonát a další. Zabýváme se lepením a ohýbáním jednoduchých tvarů do pravého úhlu (L, U atd.), ale také složitějšími úpravami. Nabídnout můžeme výrobu malého počtu kusů i sériovou zakázku. Dokážeme zpracovat i velmi složité a nepravidelné tvary v libovolných úhlech. Profesionální vybavení nám umožňuje zhotovit několik ohybů na jeden takt. Tato výhoda zajišťuje rychlou a efektivní realizaci zakázky.

Základní parametry ohýbačky

  • Maximální tloušťka ohýbaného materiálu: 10 mm. (Po úpravě na CNC frézce je možné ohýbat i silnější materiál.)
  • Maximální délka ohybu: 1200 mm.

Materiály a využití

Výchozí materiál může být transparentní i neprůhledný. Čiré plastové desky nabízí snadnou zpracovatelnost a možnost úprav podle zadání i v malých sériích. Dodatečně zpracovaná série nepůsobí odlišně, není třeba dbát na dodržení přesného odstínu. Čiré desky si zachovávají původní vzhled s dlouhou životností. Nabízí doplňující zpracování etiketou, která zvyšuje variabilitu v užití a v případném odlišení. Univerzální využití najdou ve všech oblastech spotřebního zboží. Vyrábět můžeme úložné boxy, reklamní vývěsky, drobné předměty i řadu dalších výrobků. Plast může posloužit i jako doplňující stavební prvek nebo kryt. Kromě klasického ohybu je možné ohýbat plastové desky i celoplošně do oblouků.

Neprůhledné plasty vyžadují jinou techniku, v rámci požadavku však dokážeme plně vyhovět žádanému tvaru i velikosti. Příkladem využití jsou schody a doplňky k bazénům, ohrazení sportovišť nebo jiné pevné pomůcky, funkční zátarasy nebo vybavení.

Oblíbeným prvkem jsou oblouky. U velkých desek se využívají pro vytvoření stříšek, zábradlí, nebo praktické opláštění strojů nebo zařízení.

Naše služby

Nabízíme vám pečlivé zpracování plastů pro jakékoli účely. Součástí základní práce je možné i lepení jednosložkovým, dvousložkovým lepidlem nebo vytvrzení UV světlem. Disponujeme profesionálním vybavením včetně CNC a CO2 laseru a speciálních fréz. Kdykoli se na nás můžete obrátit. Přiblížíme vám technické možnosti, časovou i finanční náročnost projektu.

Zajistíme pro vás množství i typ materiálu přesně podle dohody. Dbáme na kvalitně odvedenou práci, dodržujeme sjednané termíny.

Lepení jednosložkovým lepidlem

Tento způsob lepení patří mezi ty jednodušší v aplikaci, což se projevuje nižší cenou realizace. Lepidlo je velmi řídké a naleptává plochy materiálu, které navzájem prolnou do sebe a po odpaření lepidla vytvoří poměrně velmi pevný spoj.

Obvyklou vadou na kráse tohoto lepení je možný vznik bublinek ve spojích. Při odpařování se lepidlo snaží dostat ze spoje ven, což někdy má za následek vznik bublinek.

Lepení dvousložkovým lepidlem

Pro dosažení pevného, odolného a opticky čistého spoje je nezbytný výběr správného typu lepidla. Dvousložkové lepení patří mezi složitější operaci, než-li lepení jednosložkovým lepidlem, avšak výsledný vzhled lepeného spoje nebo jeho pevnost po opracování je obvykle pocitově lepší.

Lepení UV lepidlem

Pro dosažení pevného, odolného a opticky čistého spoje je nezbytný výběr správného typu lepidla. Lepidlo sevytvrzuje UV světlem. K vytvrzení lze použít UV lampu, zářivku .

Lze použít pouze pro lepení čirých plexiskel XT a GS, protože se vytvrzující světlo musí dostat k samotnému lepidlu . UV spoje mají čistý spoj bez bublinek

Zaujala Vás naš nabídka pro „Dokončovací práce“? Nebo k ní máte dotaz?

Kontaktujte nás na tel. čísle +420 731 566 609, nebo pomocí poptávkového formuláře.